STEIFF, HANDDOCKOR, TRE ST
Filt, plysch med mera. 1900-talets mitt. Med märkningar. Höjd ca 16 cm.
1900-talets mitt. Märkta. Höjd ca 11 och 26 cm.
CHAMPAGNEGLAS, 13 ST
Konstglas. Bl.a två st Anne Nilsson, "Clown". Höjd 21-35cm.
Porslin. Barn. Höjd 10-16 cm.
BAY, GOLVVASER, TVÅ ST
Keramik. Western Germany, 1960/70-tal. Höjd 40 cm. Invändiga krackeleringar.
Porslin. Luciaservis med årlig utgivning.
KAFFFESERVIS, 33 DELAR
Porslin. Bing & Gröndahl. Blå måsen. Med genombruten kant.
VÄVNADER, TVÅ ST OCH KUDDE
Allmoge, 1900-talets första del resp. Polen 1970-tal. Största mått 114x84 cm.
PARTI TEXTILIER, ÅTTA DELAR
Allmoge, 1900-talets första del. Största mått 220x117 cm.