Onlineauktion 22 Maj 2018

10 items 10 items
room

Onlineauktion 22 Maj 2018

  • Beendet 22. Mai 2018 16:00 BST

Währung: SEK
Aufgeld inkl. Umsatzsteuer: 28,12%

Schätzpreis

bis

10 items
Per Page

Bemålat trä. Mellansverige, omkring år 1800. Renoverade, förstärkta.

Brunt skinn och betsad bok. Ekerness, Norway. 1900-talets andra hälft. Repor, märken.

Italien, 1900-talets andra hälft. Höjd 97 cm. Repor, märken, smärre färgstänk.

Bemålat trä. "Småland". Ommålade, repor, märken.

Los 318

BEATLES, BRICKA

Plåt med dekor av Beatles. Tillverkad 1963. 33x33 cm. Repor, märken.

Vitmålat gjutmetall. Mediciform. Höjd 27 cm. Rostangrepp, kantskada, troligen senare dräneringsrör, senare bemålning.

Lackerat gjutjärn. Samtida tillverkning. Höjd 60 cm. Repor, märken.

Los 447

GUIBIN ZHU

Akryl på duk. Porträtt av Elvis Presley och Marilyn Monroe i popkonsttappning. 80x100 cm.

Keramik. I form av elefanter. Samtida tillverkning. Höjd 45 cm.