GUSTAVIANSKA STOLAR, ETT PAR
Bemålat trä. Mellansverige, omkring år 1800. Renoverade, förstärkta.
STRESSLESS, FÅTÖLJER, ETT PAR
Brunt skinn och betsad bok. Ekerness, Norway. 1900-talets andra hälft. Repor, märken.
BARSKÅP I FORM AV JORDGLOB
Italien, 1900-talets andra hälft. Höjd 97 cm. Repor, märken, smärre färgstänk.
Bemålat trä. "Småland". Ommålade, repor, märken.
BEATLES, BRICKA
Plåt med dekor av Beatles. Tillverkad 1963. 33x33 cm. Repor, märken.
TRÄDGÅRDSURNOR, ETT PAR
Vitmålat gjutmetall. Mediciform. Höjd 27 cm. Rostangrepp, kantskada, troligen senare dräneringsrör, senare bemålning.
TRÄDGÅRDSURNOR, ETT PAR
Lackerat gjutjärn. Samtida tillverkning. Höjd 60 cm. Repor, märken.
SMYCKESET, TRE DELAR
GUIBIN ZHU
Akryl på duk. Porträtt av Elvis Presley och Marilyn Monroe i popkonsttappning. 80x100 cm.
PIEDESTALER, ETT PAR
Keramik. I form av elefanter. Samtida tillverkning. Höjd 45 cm.