Onlineauktion 22 Maj 2018

10 items 10 items
room

Onlineauktion 22 Maj 2018

  • Beendet 22. Mai 2018 16:00 BST

Währung: SEK
Aufgeld inkl. Umsatzsteuer: 28,12%

Schätzpreis

bis

10 items
Per Page

Los 116

AXEL HAMBORN

Oljemålning på pannå. Figurer vid gård. 28x35 cm.

Rökfärgade med blå rand. Omärkta. 1900-tal. Höjd 13 cm.

Los 205

HALSLÄNK

18K guld. Pansarlänk. Vikt ca 7,3 gram. Längd 47 cm. För denna vara gäller inte ångerrätten enligt Lag 2005:59 11§ punkt 2.

Los 209

ARMLÄNK

Los 216

HALSLÄNK

18K guld. Fiskbenslänk. Balestra, Italien. Vikt ca 4,1 gram. Längd 40 cm. För denna vara gäller inte ångerrätten enligt Lag 2005:59 11§ punkt 2.

Rölakan. Signerad IS. 205x136 cm. En frans saknas.

Los 476

POUTOU

Handknuten. Ull på bomull. Kina, tidigt 1900-talets första hälft. Semiantik/antik. 187x93 cm. Senare långsidor. Behov av tvätt.

Los 504

HALSLÄNK